سایه روشن ( سیاسی ، سی یا سی ، 30 یا 30 ، ... )

عربستان سعودی در مقابل ملت ایران سرتعظیم فرود آورد/ توانایی ایجاد روابط دوستانه از سوی ایران

سیدحسین نقوی حسینی نماینده ورامین در گفتگو با خبرنگار پارلمانی باشگاه خبرنگاران با اشاره به اظهارات مقامات عربستان در مورد انتخابات ریاست جمهوری و رابطه با ایران گفت: از این که کشورهایی هم چون عربستان سعودی در مقابل ملت ایران در انتخابات سرتعظیم فرود می‌آورند و منتخب ملت ایران را مورد تقدیر قرار می‌دهند باعث خرسندی است.
 

 
وی ادامه داد: اظهارات مقامات عربستان بیانگر این مسئله است که جمهوری اسلامی ایران و همسایگانش در حوزه خلیج فارس می‌توانند روابط مسالمت آمیز، صمیمانه و دوستانه‌ای داشته باشند.

نقوی‌حسینی بیان کرد: قطعا رئیس‌جمهور منتخب ملت برای گسترش روابط با همسایگان برنامه خواهند داشت و همان‌گونه که در برنامه‌های خبری خود نیز اعلام کرده‌اند در پی این است که روابط خوبی را با کشورهای همسایه به ویژه کشورهای حوزه خلیج فارس داشته باشد.

سخنگوی هیئت‌رئیسه کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس اظهار داشت: این ادعا که جمهوری اسلامی ایران بخواهد در امور داخلی کشورهای دیگر مداخله کند واقعیت ندارد ایران هیچ وقت در امور داخلی دیگر کشورها دخالت نکرده و نخواهد کرد، مطمئنا اگر ما در امور دیگر کشورها دخالت می‌کردیم شرایط حال حاضر آن‌ها این‌گونه نبود.
وی ادامه داد: به عنوان مثال سال‌هاست که در کشور همسایه ما بحرین تنش‌های شدید میان ملت وجود دارد اما ایران هیچ دخالتی در امور داخلی بحرین انجام نداده و تنها از این دولت خواسته که حقوق شهروندان را رعایت کند که البته این درخواستی از جانب تمام کشورهاست.قابل ذکر است معاون وزارت خارجه عربستان ادامه داد: «اگر این چیزی است که روحانی قصد انجامش را دارد، ما از وی حمایت کرده و این موضع را می ستاییم». رویترز اشاره می‌کند که پیش از این، ملک عبدالله، پادشاه عربستان سعودی نیز ضمن تبریک به روحانی، نسبت به بهبود روابط دو کشور ابراز امیدواری کرده بود.

تاریخ ارسال: یکشنبه 2 تیر‌ماه سال 1392 ساعت 09:00 | نویسنده: امیر | چاپ مطلب 0 نظر