سایه روشن ( سیاسی ، سی یا سی ، 30 یا 30 ، ... )

چه کسی خبر مربوط به حملۀ به ایران را فاش کرد؟

یک ژنرال ارشد ارتش آمریکا، مظنون است که اخبار مربوط به یک حملۀ سایبری علیه تأسیسات اتمی ایران را در سال ٢٠١٠ فاش ساخته است.شبکۀ تلویزیون آمریکایی "ان بی سی"، با اعلام این مطلب به نقل از منابع قضایی آمریکا افزوده است که ژنرال آمریکایی "جیمز کارت رایت" نام دارد و دستگاه قضایی آمریکا به او اطلاع داده که پروندۀ شکایتی علیه وی به اتهام فاش ساختن اخبار مربوط به حملۀ سایبری به تأسیسات هسته ای ایران، با استفاده از ویروس "استاکس نت"* تشکیل شده است.

ژنرال "کارت رایت" که 63 سال دارد معاون پیشین رییس ستاد مشترک ارتش آمریکا بوده و از سال 2011 بازنشسته شده است.

ویروس "استاکس نت" که برای حمله به دستگاه های غنی کنندۀ اورانیوم طرح ریزی شده است در سال 2010 تأسیسات غنی سازی اورانیوم ایران را هدف حمله قرار داد.

پیش از این نشریۀ آمریکایی نیویورک تایمز، به نقل از آژانس ملی امنیت آمریکا، نوشته بود که دولت آمریکا ویروس "استاکس نت" را با همکاری اسرائیل طرح‌ریزی کرده و ساخته است.

شبکۀ تلویزیون آمریکایی "ان بی سی"، در گزارشش تصریح کرده است که پلیس فدرال آمریکا در تحقیقات اولیه به این نتیجه رسیده بود که منشاء درز خبر حملۀ سایبری به تأسیسات ایران کاخ سفید واشنگتن بوده، اما تحقیقات بعدی ژنرال "جیمز کارت رایت" را منشاء برملا شدن اخبار این حمله معرفی کردند.

تاریخ ارسال: یکشنبه 9 تیر‌ماه سال 1392 ساعت 08:18 | نویسنده: امیر | چاپ مطلب 0 نظر