سایه روشن ( سیاسی ، سی یا سی ، 30 یا 30 ، ... )

استقبال متفاوت از هاشمی در مشهد

شهر مشهد از عصر سه‌شنبه مهمان ویژه‌ای دارد؛ مهمانی که آیت‌ا... واعظ طبسی تولیت آستان قدس‌رضوی و فروزان‌مهر استاندار خراسان‌رضوی و علوی قائم‌مقام آستان قدس‌رضوی و جمعی از مسئولان ارشد اجرایی و فرماندهان نظامی استان خراسان‌رضوی به استقبال او در فرودگاه رفتند. این مهمان کسی نبود جز آیت‌ا... ‌هاشمی‌ که چنان مورد استقبال مردم مشهد قرار گرفت که شاید بتوان آن را بی‌سابقه ارزیابی کرد. استقبال مردمی از رئیس مجمع تشخیص مصلحت از آنجا اهمیت مضاعف پیدا می‌کند که تا پیش از این آنچنان اطلاع‌رسانی‌ای درمورد سفر آیت‌ا... ‌هاشمی به مشهد نشده بود. این نکته را هم باید ذکر کرد که تا پیش از انتخابات ریاست‌جمهوری فضای اعتدال‌هراسی از سوی برخی تندروها در شهرهای مختلف در جریان بود چنان‌که این‌گونه القا می‌شد، حضور افرادی مانند آیت‌ا... ‌هاشمی‌ سبب اخلال در شهر می‌شود و تشویق می‌کردند تا مانع از انجام چنین سفرهایی شوند اما با پیروزی مرد اعتدال که دانش‌آموخته مکتب صبر بود این پروژه یعنی اعتدال‌هراسی رنگ باخت و استقبال مردم مشهد از آیت‌ا... ‌هاشمی نشان داد که دوره تندروی به پایان رسیده است.

اهداف سفر چیست؟

به هر حال آیت‌ا... به مشهد رفت و پس از استقبال پرشوری که از او شد، دیدارهای خود را آغاز کرد. آیت‌ا...‌‌هاشمی‌ در دومین روز حضورش در قم، دیداری با آیت‌ا... واعظ طبسی داشت و طی آن، آگاهی از شرایط استان خراسان‌رضوی را از اهداف خود برای سفر به مشهد عنوان کرد. آیت‌ا...‌هاشمی‌ که بعدازظهر سه‌شنبه وارد مشهد شد، در فرودگاه ‌هاشمی‌نژاد مشهد طی گفت‌وگوی کوتاهی در پاسخ به پرسشی درباره هدفش از سفر به شهر مقدس مشهد گفت: اولین هدف، زیارت حضرت امام رضا(ع) است که برای همه مشتاقان یک آرزوست و در مرحله دوم دیدار با بهترین دوست خود یعنی جناب آقای آیت‌ا... واعظ طبسی است و سوم اینکه آمده‌ام تا شرایط استان را ببینم. رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین خاطرنشان کرد: در این سفر برنامه خاصی جز آنچه اعلام کردم، ندارم.

گفت‌وگو با آیت‌ا... علم‌الهدی

همچنین در دومین روز سفر آیت‌ا...‌هاشمی‌ به مشهد مقدس، آیت‌ا... علم‌الهدی امام جمعه مشهد با حضور در تالار آیینه آستان قدس با وی دیدار و گفت‌وگو کرد. ایسنا نوشت، در این دیدار که آیت‌ا... واعظ طبسی تولیت آستان قدس‌رضوی و نماینده ولی‌فقیه در خراسان بزرگ و جمعی از مشاورین رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز حضور داشتند، آیت‌ا... علم‌الهدی ضمن خوشامدگویی به ‌هاشمی‌رفسنجانی درخصوص مسائل روز کشور و موضوعات استان خراسان‌رضوی با وی گفت‌وگوکرد.

تاریخ ارسال: پنج‌شنبه 13 تیر‌ماه سال 1392 ساعت 08:16 | نویسنده: امیر | چاپ مطلب 0 نظر