سایه روشن ( سیاسی ، سی یا سی ، 30 یا 30 ، ... )

رفت پرسروصدا، بازگشت در سکوت

ه گزارش آخرین به نقل از شرق، احمدی‌نژاد از آخرین سفر خارجی‌اش بازگشت اما استقبال از او در بازگشت از آخرین سفر خارجی‌اش (که برای شرکت در دومین نشست مجمع سران کشورهای صادر‌کننده گاز به مسکو رفته بود) در مقام رییس‌جمهوری تفاوتی با استقبال‌های دو سال اخیرش نداشت. محمدرضا رحیمی، معاون اول احمدی‌نژاد بالاترین مقامی بود که به استقبال از او رفت، رحیمی که خود نیز تازه از سفر برگشته بود، حدود ساعت 22:15 سه‌شنبه بود که هواپیمای ...

   رییس دولت به زمین نشست و دقایقی پس از استقبال احمدی‌نژاد وارد پاویون دولت شد.

الهام سخنگوی دولت، ثمره‌هاشمی مشاور رییس‌جمهور، صالحی وزیر امور خارجه، حسینی وزیر اقتصاد و علی سعیدلو نیز پس از او وارد شدند و بعد از ورود مشایی درها بسته شد. اما این بار نه کنار احمدی‌نژاد که بر دورترین صندلی از او تکیه داد. احمدی‌نژاد دقایقی کوتاه در پاویون نشست، البته نه برای ارایه گزارش از سفر دوروزه خود به مسکو؛ تنها برای عکاسان.

اما احمدی‌نژاد تنها خبرنگاران را بی‌نصیب نگذاشت، او در میان هواداران چند ده نفری‌اش هم حاضر نشد. رییس دولت در حالی به تهران بازگشت که پیش از این تعدادی از سایت‌های اینترنتی وابسته به دولت، از برنامه استقبال مردمی از وی خبر داده و مردم را به استقبال از رییس‌جمهور دعوت کرده بودند با این وجود «خبرگزاری مهر» در گزارش خود در این مورد آورده است «دقایقی پیش از ورود احمدی‌نژاد به فرودگاه، شبکه یک سیمای جمهوری‌اسلامی در زیرنویسی نوشت که رییس‌جمهور از مردم می‌خواهد که به استقبال وی نروند.»

احمدی‌نژاد پس از چند دقیقه و صحبت‌هایی کوتاه با مردان کابینه خود رفت. اما چند ده نفر از هوادارانش در فرودگاه ایستاده بودند و پلاکاردهای کوچکی در دست داشتند که روی آنها نوشته بود «جرمش این بود که اسرار هویدا می‌کرد»، «ما را محاکمه کنید، ما همه احمدی‌نژادیم»، «دست تو نمک نداشت»، «زنده‌باد بهار» و... . تنها مجتبی ثمره‌هاشمی مشاور رییس‌جمهور و غلامحسین الهام سخنگوی دولت با حضور در میان طرفداران رییس‌جمهور به جای احمدی‌نژاد با آنها گفت‌وگو کردند.

ثمره‌هاشمی در پاسخ به سوال یکی از حاضران درباره چرایی عدم حضور احمدی‌نژاد در بین استقبال‌کنندگانش گفت: «خیر و مصلحتی در این مساله بوده است.» آخرین سفر احمدی‌نژاد اگر بازگشت بی‌سروصدایی داشت اما حاشیه‌های رفتنش کم نبود، برخی اخبار حکایت از آن داشت که رییس‌جمهور و هیات همراهش به همراه خانواده‌های خود به مسکو سفر کرده بودند.

نادر قاضی‌پور، نماینده مجلس گفته بود: «خانم‌هایی که وظیفه کاری هم نداشتند در این سفر بوده‌اند»

اما شیخان، معاون اطلاع‌رسانی دفتر رییس‌جمهوری این خبرها را تکذیب کرده و به فارس گفت: «هواپیمای حامل رییس‌جمهور در سفر به مسکو گنجایش صدنفر را نداشت و خانواده هیچ‌کدام از وزرا و همراهان در این سفر نبودند.»

تاریخ ارسال: پنج‌شنبه 13 تیر‌ماه سال 1392 ساعت 08:18 | نویسنده: امیر | چاپ مطلب 0 نظر