سایه روشن ( سیاسی ، سی یا سی ، 30 یا 30 ، ... )

اظهارات جنجالی نتانیاهو درباره مشایی، هاشمی و رئیس جمهور منتخب!

بنیامین نتانیاهو در مصاحبه با سردبیر واشنگتن‌پست گفت: انتخاب حسن روحانی زمینه‌ساز تغییر در فعالیت‌های هسته‌ای ایران نخواهد بود.وی می‌افزاید: «مشایی» و سایر نامزدهای دیگر که متمایل به نزدیکی با غرب و رژیم اسرائیل بودند از رقابت‌های انتخاباتی حذف شدند و نامزدی که حاکمیت اجازه داده بود توانست در این انتخابات شرکت کند. روحانی دقیقا مانند دیگر نامزدهای مورد نظر قدرت حاکمه است که حاضر به همسویی با نگرش‌های رهبر هستند.
نتانیاهو گفت: شورای نگهبان صلاحیت صدها نامزد دیگر را رد کرد و نهایتا ۸ تن از نامزدها در صحنه رقابت‌های انتخاباتی حضور یافتند. آنها حتی هاشمی رفسنجانی رئیس جمهور سابق و مشایی را از صحنه انتخابات کنار زدند و به جای آنها روحانی را حفظ کردند. روحانی مشاور امنیت ملی ایران و مذاکره‌کننده هسته‌ای بوده است. او مبتکر یک دکترین است که خود نام آن را «مذاکره و تداوم غنی‌سازی» گذاشته است.
نتانیاهو تاکید کرد: روحانی در کتابی که نوشته، گفته که ضمن مذاکره، ایران امکان تداوم غنی‌سازی را خواهد داشت. این دقیقا همان چیزی است که در سال ۲۰۰۴ اعلام کرده بود یعنی زمانی که ما با اروپایی‌ها در تهران مذاکره می‌کردیم در اصفهان داشتیم بخشی از مرکز اصفهان را تجهیز می‌کردیم. روحانی در ادامه اضافه کرده که «ما با برقراری فضای آرامش توانستیم کارهای اصفهان را به پایان برسانیم».

تاریخ ارسال: شنبه 15 تیر‌ماه سال 1392 ساعت 21:18 | نویسنده: امیر | چاپ مطلب 0 نظر