سایه روشن ( سیاسی ، سی یا سی ، 30 یا 30 ، ... )

پیشروی خیره‌کننده ارتش سوریه در حجیره/70 درصد منطقه امن اعلام شد

یک منبع نظامی در ارتش سوریه با اشاره به اینکه پیشروی ارتش سوریه در منطقه «حجیره» سریع و خیره‌ کننده است، اعلام کرد که هم اکنون 70 درصد این منطقه در کنترل ارتش سوریه است و ظرف روزهای آینده منطقه امن اعلام خواهد شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دمشق، عملیات نظامی که یگان‌های ویژه ارتش سوریه از روز پنج‌شنبه در منطقه «حجیره»، در ریف دمشق در جنوب سوریه آغاز کردند، امروز شنبه هم در میان پیشروی این یگان‌ها در محور جنوبی و غربی این منطقه ادامه یافت.

این درحالی است که بزرگراه عمومی این منطقه درحال حاضر شاهد شدیدترین و سخت‌ترین درگیری‌ها بین نیروهای ویژه ارتش سوریه با افراد مسلح است.

یک منبع نظامی در ارتش سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در دمشق تاکید کرد که از زمان آغاز عملیات ارتش سوریه در منطقه «حجیره» تاکنون صدها فرد مسلح به قتل رسیده‌ و شمار زیادی نیز بازداشت و سلاح‌هایشان ضبط شده است.

این منبع آگاه در ادامه افزود: یگان‌های ارتش سوریه موفق شدند، مانع فرار افراد مسلح از منطقه «حجیره» به منطقه «زینبیه» شوند که بارگاه مطهر «حضرت زینب»(س) در آنجا واقع شده و در جوار منطقه «حجیره» قرار دارد.

این منبع نظامی ارتش سوریه در پایان با بیان اینکه پیشروی ارتش سوریه در منطقه «حجیره» سریع و خیره کننده است، تاکید کرد که در حال حاضر و با وجودی‌که سه روز از آغاز عملیات پاکسازی و آزاد سازی منطقه «حجیره» توسط ارتش سوریه می‌گذرد، 70 درصد این منطقه در کنترل ارتش است و ظرف روزهای آینده منطقه امن اعلام خواهد شد.
تاریخ ارسال: شنبه 15 تیر‌ماه سال 1392 ساعت 21:20 | نویسنده: امیر | چاپ مطلب 0 نظر