سایه روشن ( سیاسی ، سی یا سی ، 30 یا 30 ، ... )

یک سونامی سیاسی هلاک کننده در راه است

شریان:  معاون سیاسی آقای احمدی نژاد در مقاله‌ای در روزنامه ایران 18 تیر ماه از سونامی هلاک کننده علت رانت خواران سیاسی و اقتصادی در صورت گشوده شدن سینه رئیس‌جمهور خبر داده است. علیرغم اتمام 8 سال دوره ریاست جمهوری و علیرغم باورهای اعتقادی جامعه مبنی بر حق گویی و دفاع از حقوق مردم به عنوان حق الناس و بیت المال هنوز دلیلی برای مصلحت اندیشی رئیس‌جمهور در پایمال شدن مردم و شعار معروف بگم بگم او! و سکوت با تاریخ مصرف ایشان مشخص نشده است و معلوم نیست این ناگفته‌ها کی گفته خواهند شد.

* پژوهشگران پاکستانی یک موتور جستجوی اینترنتی اسلامی راه اندازی کرده‌اند که وب سایت‌های دارای محتوای ضداسلامی را مسدود می‌کند. به گزارش مهر، این موتور جستجو به یک سیستم فیلترینگ خاص مجهز است که براساس قوانین شرع اسلام، محتوای حرام را مسدود می‌کند. این سیستم برای احترام به فرهنگ اسلامی طراحی شده است.

این موتور جستجو که Halalgoogling نام دارد جایگزینی برای موتورهای جستجوی کنونی است که نیاز مسلمانان را پاسخ نمی‌گوید. طراحان این موتور جستجو می‌گویند هر کسی حق دارد از امکاناتی که اینترنت عرضه می‌کند لذت ببرد، آموزش ببیند و از آن برای کار استفاده کند.

همه می‌توانند از نتایج دستاوردهای علمی، ادبیات مختلف، اطلاعات فنی، خدمات تجاری، تولید و غیره بهره‌مند شوند. با این حال این حق باید براساس دین و شرع و منافع خواهران و برادران دینی ما باشد از این رو محققان مسلمان با طراحی این موتور جستجو اطمینان می‌دهند محتوای قرار گرفته دردسترس مسلمانان برخلاف اصول دین اسلام است.

تاریخ ارسال: چهارشنبه 19 تیر‌ماه سال 1392 ساعت 18:25 | نویسنده: امیر | چاپ مطلب 0 نظر