سایه روشن ( سیاسی ، سی یا سی ، 30 یا 30 ، ... )

خودروی رئیس جمهوری روسیه حتی مقابل حملات شیمیایی و اتمی نیز مصون است

خودروی جدید رئیس جمهوری روسیه که ساخت داخلی است، حتی مقابل حملات شیمیایی و اتمی مصون است.

به گزارش خبرگزاری فارس، «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه این روزها خود را آماده می‌کند تا خودروی جدید لیموزین خود را که مخصوص ریاست جمهوری این کشور است، دریافت کند.

این خودرو که محصول شرکت خودروسازی زیل روسیه است، از خودروی ویژه «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا پیشرفته‌تر است.

شرکت زیل اعلام کرده که 6 سال برای ساخت این خودروی جدید زمان مصرف کرده است، پوتین اصرار داشته که تمامی ساختارها و قطعات این خودرو ساخت روسیه باشد و تکنولوژی امنیتی و نظامی آن نیز از روسیه تامین شده تا به صورت کامل بتوان آن را خودرویی ساخت روسیه دانست، تحلیلگران این اقدام پوتین را آغازی بر ورود روسیه به رقابت در بازار خودروهای فاخر دانسته‌اند.

این خودرو که کاملا زرهی و امن است، تنها 3 و نیم تن وزن دارد، شیشه های این خودرو ضد گلوله و ضد موشک است و ساختار تجهیزات داخلی آن به گونه ای است که حتی می‌توان یک جنگ را از درون آن اداره کرد.

بر اساس این گزارش خودروی مذکور حتی در مقابل حملات شیمیایی و اتمی نیز مصون بوده و از سیستم پیشرفته الکترونیکی بهره‌مند است که قابلیت کنترل و حرکت آن از داخل و خارج خودرو را فراهم می کند، این خودرو تجهیزات پیشرفته ارتباطاتی دارد که می‌توان آن را در حال حرکت خودرو به یک سالن ارتباطات و نشست های نظامی کاملا محرمانه تبدیل کرد.

تاریخ ارسال: چهارشنبه 19 تیر‌ماه سال 1392 ساعت 18:27 | نویسنده: امیر | چاپ مطلب 0 نظر