سایه روشن ( سیاسی ، سی یا سی ، 30 یا 30 ، ... )

دولتی که به روحانی خواهد رسید!

به گزارش آخرین نیوز، «دولتی که به روحانی خواهد رسید!» عنوان یادداشت روز روزنامه آرمان به قلم دکتر علی قنبری (استاد دانشگاه) است که می‌توانید در ادامه آن را بخوانید:

تصمیم اخیر دولت مبنی بر واگذاری زمین‌های نمایشگاه بین‌المللی تهران به صدا و سیما تصمیمی است در راستای تصمیمات گذشته دولت که پاسخ‌های بی‌شماری در اذهان ایجاد کرده است.

در شرایط عادی نیاز بود که دولت تصمیمات مهم را در این زمان کوتاه باقیمانده موکول به دولت بعدی کند اما همگان شاهد بودند که نه تنها مسئله واگذاری زمین‌های نمایشگاه، بلکه مجموعه فراوانی از استخدام‌ها، بخشش‌ها، بده بستان‌ها و... در آخرین روزهای دولت انجام می‌شود....

  

نمونه‌اش همین نشان لیاقت و مدیریت و هدایایی است که دولت در این چند روزه انجام داده یا تصمیماتی که دولت در مورد بدهی به بانک مرکزی گرفته است که در شرایط عادی هیچ‌ دولتی این تصمیم را نمی‌گیرد.

از سوی دیگر در حالی که در میان اصولگرایان هم کمتر کسی حاضر به دفاع از عملکرد دولت است و حتی آقای دکتر توکلی می‌گوید روزشماری می‌کند تا هر چه زودتر این 20 روز تمام شود، در این شرایط مشاهده می‌کنیم که برخی در قبال این رفتار و برای دولت مراسم نکوداشت می‌گیرند! در این بین عده‌ای سعی می‌کنند که مشکلات ایجاد شده را طبیعی نشان داده و رفتار دولت را عادی جلوه‌ دهند و حتی به تعریف و تمجید غیرواقعی روی می‌آورند.

در حالی که گمان می‌کنم با توجه به شاخص‌های غیرقابل قبولی مثل تورم نزدیک به 50درصدی (علیرغم اعلام سی و چند درصدی) و بیکاری نزدیک به 30درصدی (علیرغم اعلام 12.5 درصدی)، عدم شفافیت اقتصادی، آن هم با وجود 750 میلیارد دلار درآمد نفتی، نشان از مطلوبیت کارشناسی دولتمردان ندارد.

این در حالیست که اختلاف‌‌نظر و مساله با نهادهای دیگر مثل مجلس شورای اسلامی تقریبا عادی شده است.

متاسفانه مجموع این رفتارها و کارهایی که ممکن است در ادامه توسط دولت انجام شود، ممکن است دست دولت آینده را برای ادامه کار ببندد.

تاریخ ارسال: دوشنبه 24 تیر‌ماه سال 1392 ساعت 08:29 | نویسنده: امیر | چاپ مطلب 0 نظر